Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дмитро Гуцал, CEO Autobooking.com: “Нова реальність – це повністю віддалена робота та paperless”

Реклама

Як ви переживаєте карантин? Що було 5 місяців тому і що відбувається сьогодні?

Наша компанія розпочала свою роботу на онлайн-просторах ще 5 років тому. Тому для нас в роботі не було глобальних змін. Так, раніше ми мали фізичний офіс, де працювали 3 дні в тиждень і два дні віддалено з дому. На карантині ми повністю перейшли на віддалений режим роботи, але для клієнтів нашого сайту формально нічого не змінилося.

Що ви робите в Autobooking в парі слів?

Autobooking.com - онлайн-сервіс для автомобілістів, ми відповідаємо на всі автомобільні питання. Тут кожен водій може знайти автомобільний сервіс по рейтингу і відгуками, записатися на послуги онлайн. Вибрати і оформити електронну автоцивілку онлайн. Також ми допомагаємо автомобільним бізнесам розповідати про себе за допомогою нашого сайту і інших каналів просування.

Ви більше автосервіс чи ІТ-рішення?

В першу чергу Autobooking.com - це онлайн-сервіс для власників транспортних засобів. Ми розширюємо послуги, які автомобілісти можуть закрити за допомогою одного сайту. Але крім того, ми ще і IT рішення. За 5 років існування нашого сайту ми розширили його можливості, як онлайн-маркетплейса послуг, і почали продавати своє рішення SaaS. Більш того, у нас вже є перші успіхи. Ми робимо технічний супровід онлайн-сервісу з пошуку архітекторів hallway.pro. Далі більше.

Раніше у вас було 150 заявок в день. З введенням карантину стало менше, більше? Яка динаміка?

Коли заборонили проїзд в громадському транспорті, люди стали більше їздити на особистому транспорті. Як це позначилося на вашому бізнесі?

Тут все пов'язано з етапами введення карантину. Як тільки було оголошено карантин, деякі СТО тимчасово закрилися. Ситуацію дещо змінив постанову Кабінету Міністрів від 25 березня, де дозволяється робота автомобільних сервісів, при дотриманні всіх правил МОЗ. Ми опитали і самі станції - потік клієнтів в цілому зменшився на 20-30%. Також ми проводили опитування серед водіїв. Більше половини автовласників на час карантину не користувалися своїм транспортним засобом або ж виїжджали лише кілька разів в тиждень.

Десь через місяць почалися зміни - машин на дорогах стало більше, все це могли помітити по пробкам)

Крім того, ми помітили позитивну динаміку в електронному страхування авто. Продажі електронної автоцивілки у нас виросли на 30%. Ми показали переваги оформлення страховки онлайн тим, хто під час карантину вимушено відмовився від паперової страховки

Яка у вас сьогодні команда? Хто залишається працювати віддалено? Який план виходу з карантину?

Autobooking.com - це 19 однодумців з одним поглядом на те, яким повинен бути якісний і зручний сервіс. Ми продовжуємо працювати віддалено з Києва, Харкова, Варшави і Берліна. Під час карантину команді не тільки вдалося зберегти свою продуктивність, але і примножити її. Зараз ми не витрачаємо час на дорогу в офіс. Обід тепер займає 15-20 хвилин в день, коли в офісі на це йшло годину-дві. Ми переосмислили для себе значення офісу. Для нас це місце для збору команди, брейншторм і натхнення.

Команда проголосувала за продовження дистанційної роботи. Тим, хто бажають позбутися щоденної рутини,і для перезавантаження, ми будемо орендувати місце в коворкінг. У будь-який час, в зручному для кожного розташування.

Живих спільних зустрічей ніхто не відміняв. Ми будемо збиратися у повному складі для закриття робочих питань, розбору місяці, мотивації і підбадьорений один одного.

Ви ведете бізнес по всій Україні? Що кажуть в різних регіонах?

Так, на даний момент на сайті зареєстровано 2248 СТО з усіх куточків України. Ми не помітили кардинально різних поглядів на ситуацію, які б залежали від певної області.

Чому вас навчив карантин? Які soft skills, практики, досягнення з'явилися у команди за цей час?

Швидкість, злагодженість, креатив. Ми навчилися краще формулювати свої думки і побажання, швидко приймати важливі рішення.

Які ІТ-рішення ви запровадили останнім часом в команді? (Наприклад, навчилися проводити онлайн-стендап по ZOOM).

Ніяких додаткових налаштувань нам застосовувати не довелося. Так як деякі члени команди працюють з різних міст і країн, ми продовжили проводити конференції і презентації в ZOOM. Спілкування між проджект менеджерами і програмістами відбувається в месенджерах і в Trello. Будь-член команди може бачити статуси, пріоритети і час виконання завдань. Усередині компанії ми повністю перейшли на безпаперовий документообіг - paperless (електронний підпис документів).

Як змінилася стратегія бренду? Які корективи зазнала?

Комунікація зі споживачем стала більш конкретною і результативною. Але і до карантину ми були онлайн-сервісом для автомобілістів, де можна отримати всі відповіді на автомобільні питання в кілька кліків. Особливих змін наш користувач не побачив. Ми тільки збільшили свою аудиторію.

Як ви спілкуєтесь з командою та споживачем? У чому спільне і різниця?

У команді - особиста і неформальна комунікація. У нас горизонтальна система управління, тут кожен начальник свого напрямку. З споживачем ми так само привітні і ввічливі, як і один з одним. Як і в команді, у споживачів ми виступаємо експертом і порадником: для споживача - в автомобільній сфері, в команді - кожен у своєму напрямку.

Якими інструментами оцінюєте ефективність роботи співробітника?

У кожного відділу і напрямки є свій KPI, який ми заздалегідь обумовили з співробітниками. На щотижневому зборах кожен звітує за своїми, заздалегідь обумовленим метрик.

Ваш прогноз на діджиталізацію персоналу глобально по Україні. Тотальна цифровизация буде чи ні?

Серйозне зрушення вже стався під час карантину. Не думаємо, що ситуація сильно зміниться після. Можемо сказати тільки за себе - ми почали рухатися в напрямку діджіталізаціі, цифровізації ще на початку зародження Autobooking.com і не збираємося зупинятися.

__

Відстежувати і постійно моніторити бренд компанії в мережі можна за допомогою нового інструменту - рольове місце HRа в системі LIGA360. IT-екосистема є єдиним робочим простором для усієї команди, у тому числі діля роботи віддалено. Рішення для HR-менеджера - це набір інструментів для моніторингу трудового законодавства, з усіма новаціями і експертними коментарями, а також модуль системи аналітики і моніторингу медіа-простору Semantrum для відстежування згадок бренду і відгуків про компанію.

Раніше про ефективність команд в карантинному 2020 році ми говорили з:

Наталя Тарченко, співзасновниця і CEO групи компаній DEC

Тетяною Таніною, HR Generalist Beetroot

Людмилою Єропкіною, керівником HR в YASNO

З Оксаною Олійник, HRD Kyivstar

Володимиром Білавкою, заступником директора Департаменту персоналу "ХУАВЕЙ УКРАЇНА"

Надією Омельченко, віцепрезиденткою компанії ІТ-Інтегратор

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини