МОН розробило пропозиції щодо розширення джерел фінансування професійної освіти, які були представлені на нараді 1.08.2018 представникам Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінрегіону, Мінінфраструктури та очільникам професійних об'єднань для обговорення і доопрацювання.
«Не велика частина державного фінансування припадає на навчання учнів за професіями загальнодержавного значення. Також державним коштом покривається здобуття загальної середньої освіти учнів, що навчаються у ПТНЗ. Далі весь тягар падає на органи місцевого самоврядування. Ми хочемо додати інші стимули і джерела фінансування, щоб забезпечити доступ до якісної та сучасної професійної освіти, яку сьогодні потребує ринок праці», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
МОН виділило три основні пропозиції, що стосуються різнорівневого фінансування:
1) галузеве замовлення: державне (комунальне) підприємство фінансує підготовку робітників, які в перспективі працюватимуть над виконанням його програми або замовлення;
2) міжбюджетні трансферти: міська рада передає кошти з міського бюджету обласному. Обсяг замовлення визначатиметься пропорційно кількості учнів, зареєстрованих на території міста або обласного центру;
3) залучення роботодавців до оплати навчання або підготовки учнів за дуальною формою.
Також учасники наради розглянули можливість розробки типової угоди, яку роботодавець укладатиме з учнем та представником закладу освіти для отримання кваліфікованого робітника з гарантованим періодом роботи.
Нагадаємо, що розпочато роботу над новим законопроектом «Про професійну (професійно-технічну) освіту».