Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінприроди наполягає на ратифікації «ртутної» конвенції

1 серпня 2018, 15:00
263
0
Реклама

При Мінприроди відбулося громадське обговорення законопроекту про ратифікацію Мініматської конвеції, яка передбачає поступову заборону деяких приладів із вмістом ртуті та обов'язкове припинення її видобування. Конвенція передбачає припинення виробництва, зокрема, люмінісцентних ламп, деяких медпрепаратів, неелектронних вимірювальних приладів (в тому числі термотметрів та барометрів). Деякі продукти із вмістом ртуті, які не мають екологічно безпечних аналогів, все ж таки буде дозволено виробляти.

Обмеження можуть торкнутись також й виробництва цементу, застосування хлор-лужних технологій та роботи вугільних ТЕС, діяльність яких пов'язана з викидами ртуті.

«За нашими оцінками, для бізнесу впровадження конвенції не буде критичним. На сьогодні в Україні виробництво приладів, які забороняє конвенція, відсутнє - мова лише про імпорт. І ми бачимо, що його обсяги на сьогодні - мізерні», - зазначив Сергій Лук'янчук, директор департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Мінприроди. Також він підкреслив, що у тих галузях, де вміст ртуті має бути заміщено до 2020 року, ратифікація документа сприятиме більш швидкому пошуку альтернатив та активізації інвестицій у безпечні технології.

Крім того, впровадження конвенції передбачає забезпечення належної утилізації ртуті та її сполук.

Що стосується видобутку ртуті, то на території України є 11 її родовищ, роботи на останньому з них були припинені в 1990-х роках, воно розташоване на тимчасово окупованій території Донецької області.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини