Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фури зважуватимуть на ходу (ДОПОВНЕНО)

29 грудня 2018, 14:57
436
0
Реклама

27 липня стало відомо про оголошення міжнародного тендеру з проектування, постачання та встановлення пілотної системи зважування у русі (Weight-in-Motion, WiM). Проект передбачає встановлення на основних під'їздах до Києва шести автоматичних комплексів WiM. Це дозволить інспекторам «Укртрансбезпеки» виділяти з потоку вантажні автомобілі вагою понад 40 тонн та накладати на порушників адміністративні штрафи.

Передбачається, що навколо столиці діятиме шість локацій на основних автошляхах, з яких чотири працюватимуть в обох напрямках. Комплекс зчитуватиме вантажно-габаритні показники транспорту та передаватиме їх інспекторам «Укртрансбезпеки». Останні зупинятимуть виділені ТЗ, здійснюватимуть їх контрольні зважування та накладатимуть штрафи. В подальшому система працюватиме в автоматичному режимі фіксації порушень та накладання стягнень.

У разі вдалої реалізації пілотного проекту, фінансованого Світовим банком, планується розмістити аналогічні комплекси по всій території України, починаючи з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. З цією метою на сьогодні отримано підтвердження гранту Європейського союзу для закупівлі 100 комплексів WiM.

Запуск та повноцінна робота комплексів стануть можливими лише за умов відповідного законодавчого забезпечення. Так, з листопада 2017 року на розгляді в парламенті перебувають законопроекти №7318 та 7319, покликані забезпечити габаритно-ваговий контроль на автошляхах країни та врегулювати правові питання надходження до бюджету від його здійснення.

ДОПОВНЕННЯ: 28 грудня 2018 року Укравтодор підписав контракт на виконання робіт з реалізації пілотного проекту WIM. Переможцем став україно-канадійський консорціум: «Сеа електронікс Україна», International road dynamics inc та «Автомагістраль-Південь».

Вартість контракту становить 6,45 млн дол. і 1,8 млн грн. Термін реалізації проекту (шість зважувальних комплексів та допоміжний офіс) - 7 місяців.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини