Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Кабміні завіряють: мала приватизація проходитиме за планом

9 липня 2018, 16:00
206
0
Реклама

6 липня в.о. Голови ФДМУ Віталій Трубаров оприлюднив свою позицію щодо запуску малої приватизації і відповідних проблем, які потребують якнайшвидшого вирішення. Він акцентував увагу на низці найбільш гострих питань, серед яких - відсутність порядку визначення додаткових умов продажу в умовах, коли понад 60% підприємств виставлятиметься на продаж саме з умовами. Поки що цей нормативний документ відсутній, хоча Мінекономрозвитку повинно було розробити його в березні - квітні. Однак, за словами Віталія Трубарова, сьогодні відсутній навіть проект порядку, а без нього підприємства неможливо виставити на торги.
Крім того, невирішеним залишається питання продажу через електронну торгову систему пакетів акцій, що належать державі в статутних капіталах господарських товариств. Фонд держмайна звинувачує ДП «Прозоро.Продажі», що є адміністратором торгової системи, в тому, що воно не підтвердило наявність правових підстав для продажу через ЕТС пакетів акцій. Це ставить під сумнів їх продаж. Ще однією проблемою є відсутність гарантій сплати до держбюджету операторами торгових майданчиків реєстраційних та гарантійних внесків.
З огляду на такі обставини, ФДМУ звернувся до уряду і Мінекономрозвитку із закликом невідкладно усунути зазначені проблеми. Це звернення викликало відчутний резонанс, в зв'язку з чим вже 9 липня керівник міжвідомчої робочої групи з приватизації, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко повідомив про врегулювання ситуації в межах переговорів за участю Віталія Трубарова і першого заступника міністра МЕРТ Максима Нефьодова.
Олександр Саєнко вказав на те, що Мінекономрозвитку разом з НКЦПФР пропрацює умови продажу пакетів акцій держкомпаній, уточнить деталі і додаткові умови проведення електронних аукціонів, а також вирішить інші регуляторні питання, про які говорив Віталій Трубаров. Також, заплановано, що Фонд держмайна підпише договори з авторизованими електронними майданчиками, і вже на наступному тижні з'явиться можливість почати перші конкурси з продажу. Крім того, на 16 липня заплановане засідання галузевої міжвідомчої робочої групи, на якому додатково буде розглянуто стан впровадження малої приватизації і підготовка до великої приватизації. А на 11 липня Олександр Саєнко пообіцяв проведення відкритої зустрічі з інвестиційними компаніями - потенційними учасниками оголошеного конкурсу на радників з підготовки об'єктів до приватизації.
Варто відзначити, що відразу після зустрічі Віталій Трубаров підтвердив врегулювання низки важливих питань, що ускладнювали запуск малої приватизації. У Фонді держмайна очікують старту малої приватизації та оголошення про продаж перших лотів вже в останній декаді липня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини