Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держрегулятори відзвітували про хід реалізації реформи фінансового сектора

6 липня 2018, 16:00
208
0
Реклама

5 липня Нацбанк, НКЦПФР та ФГВФО представили звіт за результатами впровадження Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 р. за другу половину 2017 р. і першу половину 2018 р., а також визначили пріоритети на прийдешні півтора року.
За словами директора департаменту стратегії та реформування НБУ Михайла Відякіна, для банківського регулятора провідними напрямками в межах реалізації програми є проект «спліт», захист прав споживачів фінансових послуг та фінансова інклюзія (залученість громадян у фінансовий ринок). Крім того, Нацбанк обіцяє продовжити лібералізацію валютного регулювання, розвиток безготівкової економіки, вдосконалення корпоративного управління в державних банках, а також поліпшення захисту прав кредиторів.
Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв вважає, що в межах реалізації програми найбільших успіхів Комісія досягла в питанні розкриття інформації емітентами та реалізації прав інвесторів. Менше вдалося зробити в питаннях інституційної спроможності регулятора та його адекватного фінансування, впровадження нових фінансових інструментів. Причина в тому, що реалізація нововведень на фінансовому ринку багато в чому залежить від політичної волі законодавця.
Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик відзначив, що в межах удосконалення свого функціоналу, Фонд, серед іншого, розвиває електронні торги (в тому числі голландські аукціони). Крім того, було налагоджено роботу автоматизованої системи виплат, що дозволило Фонду максимально розширити мережі пунктів, а також забезпечити оперативність і безперервність виплат.
Також, фінансові регулятори навели перелік ключових законопроектів для подальшого розвитку фінансового сектора:

- № 2413а про консолідацію регулювання ринку фінансових послуг (докладніше див. «Систему регулювання ринку фінпослуг буде переформатовано»);
- № 2456-д щодо захисту прав споживачів фінансових послуг;
- № 7270 про платіжні системи та переказ коштів. Документ покликаний удосконалити галузеве регулювання та контроль операційних ризиків, надати право платіжним установам відкривати клієнтам рахунки і електронні гаманці, випускати і обслуговувати платіжні карти і електронні гроші, демонополізувати оплату комунальних та подібних послуг за рахунок використання електронних інвойсів, вдосконалити порядок здійснення оверсайту платіжних систем та ін.;
- № 6303 щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу (докладніше див. «Права інвесторів можуть захищатися ефективніше»).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини