Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У державних банках створять наглядові ради

6 липня 2018, 08:00
171
0
Реклама

Депутати сподіваються ізолювати від політичного впливу систему управління держбанками шляхом утворення в них наглядових рад, більшість у яких становитимуть незалежні члени. Відповідний закон (проект № 8331-д) Верховна Рада прийняла 5.07.2018.

Наглядова рада буде складатися із дев'яти членів (шість повинні бути незалежними, а три - представниками держави пропорційно від Президента, Кабміну та ВР). Законом визначено перелік критеріїв, яким вони повинні відповідати.

Кабмін створить спеціальну конкурсну комісію, яка визначить претендентів на посади незалежних членів. Вони визначатимуться виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу визнаною компанією з добору персоналу, що має не менш як десятирічний міжнародний досвід надання таких послуг.

Вищий орган банку призначає членів наглядової ради на підставі подання конкурсної комісії. Вони можуть достроково припинити свої повноваження або бути тимчасово відсторонені від обов'язків виключно з підстав, які чітко передбачені законом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини