Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд має намір створити систему нагляду за органами місцевого самоврядування

6 липня 2018, 08:30
164
0
Реклама

5 липня Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив про мету уряду впровадити систему державного нагляду за дотриманням законодавства органами місцевого самоврядування. При цьому він підкреслив, що мова йде саме про нагляд, а не контроль, тому суть нововведень не в обмеженні самостійності в прийнятті рішень, а в забезпеченні інтересів і безпеки громадян. Такій системі в уряді планують присвятити окремий закон.
Необхідність цього заходу викликана розповсюдженими проблемними питаннями, пов'язаними з невиконанням органами місцевого самоврядування своїх обов'язків. Зокрема, мова йде про відновлення критичної інфраструктури, підготовку міст до опалювального сезону, земельні питання і т.п.
За словами віце-прем'єра, при розробці моделі системи буде використаний європейський досвід. Так, розглядається введення варіанту «м'якої» моделі держнагляду, коли держоргани зупиняють рішення органів місцевого самоврядування і одночасно звертаються до суду, де доводять свою правоту щодо невідповідності рішення місцевої влади законодавству.
У Мінрегіоні обіцяють, що такі заходи дозволять удосконалити співпрацю центральної і місцевої влади, а також дадуть можливість громадам ефективніше розвиватися. На цьому шляху уряд підтримують європейські партнери. Зокрема, керівник Офісу Ради Європи в Україні, представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг підтвердив, що питання побудови системи такого нагляду в Україні - в зоні особливої уваги. Оскільки Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де відсутня така система нагляду і в її побудові Рада Європи готова допомогти.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини