Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Споживання необроблених лісоматеріалів тепер обмежене

4 липня 2018, 12:07
227
0
Реклама

3 липня Верховна Рада прийняла новий закон, покликаний додати стимулів для збереження лісових ресурсів і ефективної боротьби з контрабандою необроблених лісоматеріалів. Крім того, закон спрямований на правове узгодження і баланс інтересів в межах чинного мораторію на експорт лісу-кругляка і міжнародних зобов'язань України.
Так, якщо закон схвалить Президент в затвердженому депутатами вигляді, внутрішнє споживання необроблених лісоматеріалів буде обмежене до 25 млн кубометрів на рік (не залежно від обсягів споживання в попередньому році, тобто норматив не є накопичувальним). Відслідковувати обсяги споживання і контролювати дотримання обмеження буде Держлісагентство.
Такі заходи повинні забезпечити збереження природних ресурсів України в умовах, коли європейські партнери наполягають на необхідності скасування мораторію. У зв'язку з цим, до базового тексту законопроекту, який передбачає ліміти споживання і посилення відповідальності, була додана нова норма про восьмирічному заборону експорту паливної деревини. Перед прийняттям в цілому закону депутати уточнили відповідний код УКТЗЕД для того, щоб під заборону потрапили не пелети або паливні гранули, які вже є продуктом переробки, а саме паливна деревина.
Також, незаконна вирубка лісу і подальший його експорт поза митним контролем (контрабанда) спричинить ще більш тяжкі наслідки, ніж раніше. Штрафи за незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка були збільшені в кілька разів. Крім того, встановлено кримінальну відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. За такі дії загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, а якщо це буде здійснено повторно, організованою групою або в особливо великому розмірі, сісти в тюрму можна на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Такі нововведення передбачені законом на базі законопроекту № 5495, який отримав 234 голоси народних депутатів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини