19 червня ВР прийняла законопроект №6738 від 17.07.2017, який доповнює Закон «Про культуру» терміном «креативні індустрії», під яким слід розуміти види економічної діяльності, які мають потенціал до створення доданої вартості і робочих місць через культурне (художнє) або креативне вираз, а їх продукти і послуги є наслідком індивідуальної творчості, навичок і таланту. Також внесено положення, що «держава в пріоритетному порядку створює умови для охорони, заохочення і підтримки культурного розмаїття як одного з найважливіших чинників сталого розвитку».
Автори ініціативи вважають, що введення в нормативний обіг терміна «креативні індустрії» дозволить чітко ідентифікувати види діяльності, які вимагають належних форм державної підтримки для забезпечення їх органічного розвитку. Ці види підпадають під дію Програми ЄС «Креативна Європа» 2014-2020, до якої в 2016 році приєдналася Україна, а також Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 року, зобов'язання по якій встановлені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС .
Відповідно до класифікації ООН, до креативних індустрій відносяться:
- традиційна культура: творчі ремесла, декоративно-прикладне мистецтво, фестивалі;
- культурні пам'ятки: бібліотеки, археологічні пам'ятники, музеї, виставки;
- аудіовізуальні медіа: кінематограф, телебачення, радіомовлення;
- медіа: програмне забезпечення, відеоігри;
- дизайн: мода, графічний дизайн, промисловий дизайн, дизайн інтер'єру;
- креативні послуги: культурні та цифрові послуги, реклама;
- образотворче та сценічне мистецтва.
Кабінету міністрів належить протягом шести місяців з дня набрання чинності нового Закону затвердити перелік видів економічної діяльності, які відносяться до креативних індустрій.