Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запропоновано впровадити повністю нову систему доступу до професії лікаря

19 червня 2018, 08:05
207
0
Реклама

Концепція передбачає, що до 2024 року всі українські лікарі повинні інтегруватися в міжнародну лікарську громадськість з необхідним рівнем знань і професійних навичок.
Зараз діє система атестації, яка підтверджує головним чином стаж, а не професіоналізм і якість роботи. Держава володіє монополією на послуги з підвищення кваліфікації. Фактично відсутній дієвий механізм відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги.
Що зміниться в результаті впровадження професійного ліцензування лікарів?
Уже введено прохідний бал 150 за обов'язкові предмети як для студентів-бюджетників, так і для контрактників. Бюджетні місця будуть розподілятися серед найбільш сильних абітурієнтів в ті медичні вузи, які вони обрали.
Нова система оцінки знань - студенти, які почали вчитися в 2016 році на магістерській програмі, після здачі необхідних іспитів - на третьому, шостому курсі, в інтернатурі і резидентурі - стануть фахівцями з професійної ліцензії.
Нова система безперервного розвитку лікарів - передатестаційні цикли скасовуються. Лікарю надається право вибирати, де навчатися і які курси вибрати. Система нарахування балів змінюється - буде зараховуватися як формальна, так і неформальна освіта (самоосвіта). Система атестації буде діяти до 2020 року. Відповідна постанова уряду вже прийнята, розробляються нормативно-правові акти МОЗ.
Професійну ліцензію лікаря потрібно буде підтверджувати кожні три роки. При підтвердженні будуть враховуватися особисте освітне портфоліо і історія медичної практики. У разі недбалості або істотних помилок лікаря, ліцензія може бути припинена або анульована.
Органом, що видає ліцензії, стане Ліцензійний рада з 30 лікарів. Можливе залучення до ії складу іноземних експертів.
Поступовий перехід на нову систему для лікарів, які вже практикують - перехідний період триватиме п'ять років, в 2020-2024 рр. Лікарі будуть здавати спеціальний ліцензійний іспит. Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.
У МОЗ вважають, що професійна ліцензія ліквідує колективну безвідповідальність і впровадить персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень і якість надання допомоги. Нова система навчання, перенавчання та відповідальності створить якість медичної допомоги і підвищить довіру до лікарської професії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини