4 квітня прем'єр-міністр В. Гройсман повідомив про погодження і направлення в Парламент проекту закону про передачу 500 тис. га сільськогосподарської землі у власність 23 тис. українських фермерів, які працюють на ній. Ініціатива передбачає отримання фермерами та їхніми нащадками у власність наділів, які перебувають у них у постійному користуванні без можливості успадкування.
У Мінагрополітики нагадали, що землі для ведення фермерських господарств передавалися в 90-х роках на правах довічного успадковуваного володіння і постійного користування. Однак в результаті внесення змін до законодавства можливість оформити ці ділянки у власність і передати у спадок була виключена, що створило юридичні проблеми для великої кількості фермерських господарств. У зв'язку з цим ініціативу щодо передачі фермерам земель в Уряді називають відновленням соціальної справедливості.
Законопроект передбачає, що земельні ділянки, передані засновнику фермерського господарства в постійне користування або довічне успадковуване володіння, за його заявою передаються у власність фермерського господарства. Залежно від місця розташування ділянки заява подається до місцевого управління Держгеокадастру або органу місцевого самоврядування. До заяви додається технічна документація на ділянку, копії документів, що підтверджують право власності, а в разі смерті першого одержувача - документ, що підтверджує право успадкування.
Такий законопроект є по суті одним з кроків з підготовки відкриття ринку землі. Про це опосередковано свідчать і слова Глави Уряду про те, що землями сільгосппризначення повинні володіти фермери, а не латифундисти і агрохолдинги. У зв'язку з цим парламентський розгляд законопроекту може відбутися дуже скоро і не виключено, що одночасно з вирішенням питання про зняття земельного мораторію.