3 березня Мінагрополітики винесло на громадське обговорення проект ритеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням та охороною земель, і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держгеокадастром. Передбачається, що впровадження ризик-орієнтованого підходу має підвищити ефективність і ясність контрольно-наглядових процедур.
Розроблений в Держгеокадастрі проект документа відносить до критеріїв наступні показники:
- кількість землевласників і землекористувачів - господарюючих суб'єктів;
- категорія землі за її основним цільовим призначенням;
- наявність земельних порушень;
- площа землі, на якій проводиться господарська діяльність.
Відповідно до цих критеріїв суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику: високого, середнього або незначного.
До високого ступеня ризику запропонували віднести діяльність на сільгоспземлях площею понад 100 га, територіях природоохоронного значення, водного та лісового фонду. Крім того, до кола суб'єктів з високим ризиком можуть відійти ті, у кого протягом минулих чотирьох років були виявлені порушення. До суб'єктів із середнім ступенем ризику відносяться ті, хто працює на землях історико-культурного призначення, промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики і оборони, житлової та громадської забудови, оздоровчого та рекреаційного призначення. До суб'єктів з незначним ступенем ризику автори проекту віднесли тих, хто здійснює госпдіяльність на землях сільгосппризначення площею до 100 га включно і тих, кого не віднесено до високого або середнього ступеня ризику. У разі, якщо господарюючий суб'єкт відповідає відразу кільком ступеням ризику, він буде віднесений до більш високого.
Для зазначених категорій запропонований такий графік проведення перевірок (з окремими застереженнями):
- високий ступінь ризику - не частіше одного разу на два роки;
- середній - не частіше одного разу на три роки;
- незначний - не частіше одного разу на п'ять років.
Зауваження та пропозиції до проекту Мінагрополітики приймає протягом місяця.