22 лютого СБУ повідомила про затримання групи, що займалася незаконним відчуженням нерухомості і її переоформленням на підставних фізичних осіб. Ключову роль там виконував держреєстратор, що використовував електронний цифровий підпис для здійснення фіктивних угод з майном. Його спільники підробляли рішення Києво-Святошинського районного суду - на підставі цих паперів вносилися недостовірні відомості до державного реєстру і відчужувалися земельні ділянки та будівлі, що належать територіальним громадам Київської області.
Під час обшуків в учасників групи правоохоронці вилучили печатки і фіктивну документацію, що підтверджують злочинну діяльність рейдерів. За попередньою оцінкою, вартість незаконно відчуженого майна становить близько 70 млн грн. Крім того, у правоохоронців є документально обґрунтовані підозри, що зловмисники планували здійснити незаконне відчуження нерухомості, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в Криму.
Цей епізод підтверджує те, що проблема підроблених судових рішень не втрачає актуальності. Так само як і те, що гарантувати доброчесність всіх держреєстраторів неможливо. Тому з огляду на винахідливість рейдерів, а також складність процедури повернення майна з незаконного володіння, власникам нерухомості варто вести самостійний антирейдерський контроль.
Сучасним і найбільш ефективним антирейдерським засобом є електронний контроль, наприклад - SMS-Маяк, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. Він дозволяє оперативно дізнатися про зміни в реєстрі щодо конкретного об'єкта нерухомості SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.