Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабміну нагадали про необхідність виконання вимог Закону

31 січня 2018, 12:32
237
0
Реклама

30 січня відбувся масштабний круглий стіл на тему: «Рік Закону про експортно-кредитне агентство. Чому гальмують український експорт?», організований комітетами ВР з питань промислової політики та підприємництва і з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Голова Комітету з питань промполітики Віктор Галасюк нагадав, що Закон «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», який передбачає створення в країні експортно-кредитного агентства (ЕКА), набрав чинності 1 січня 2017 року. До 1 липня минулого року Уряд мав створити це агентство, але його досі немає. Він також зауважив, що Закон розробляли «кращі економісти та фінансисти країни, щоб надати комплексну фінансову підтримку українським виробникам - експортерам несировинної продукції та збільшити український експорт. Так, як це робиться у всьому світі, - через страхування і гарантування експортних контрактів, часткову компенсацію відсоткових ставок за експортними кредитами. ЕКА допомагає виробникам через ефективну «фінансову обгортку» зробити більш конкурентною їх продукцію на зовнішніх ринках».

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська розповіла, що необхідно зробити, щоб вже цього року відбувся запуск агентства, але не сказала, чому хоча б частини цього не було зроблено досі. І все-таки в Уряді обіцяють «найближчим часом» прийняти необхідне рішення, і ЕКА буде зареєстровано.

Учасники дискусії зазначали, що із запуском ЕКА в Україні запізнилися на роки. Підкреслювалася необхідність посиленого контролю з боку депутатів за тим, щоб агентство запрацювало цього року. Наголошувалося, що кошти, виділені в держбюджеті-2018 на створення ЕКА, не забезпечать вирішення проблеми, треба розглядати питання про збільшення фінансування діяльності агентства. Зокрема, пропонувалося, що одним з джерел збільшення фінансування може бути спецфонд, що наповнюється надходженнями від приватизації. Говорилося і про те, що доцільно вивчити питання про створення іпотечного банку, який займатиметься у тому числі і страхуванням експортних ризиків.

За підсумками круглого столу прийнято звернення до Прем'єр-міністра України В. Гройсмана, в якому йдеться про необхідність виконання Урядом вимог Закону «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини