18 січня Верховна Рада прийняла Закон «Про приватизацію державного майна» на базі законопроекту № 7066 (з техніко-юридичними правками). На цей документ покладаються надії щодо прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, а також зменшення частки державної чи комунальної власності в структурі національної економіки. Проте про старт реформи можна буде говорити лише після того, як закон підпише Президент.
Закон прийшов на зміну низки нормативно-правових актів, що регулюють реалізацію державного та комунального майна, і по суті став базовим законом про приватизацію. Але, важливо врахувати, що його положення не поширюються на приватизацію об'єктів державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків. Крім того, окремі галузеві питання підлягають регулюванню іншими правовими джерелами, зокрема вихід із складу учасників ТОВ з державною або комунальною часткою 50 % (чи менше).
Велика приватизація триватиме за багаторівневою процедурою за участю авторитетного радника, а об'єкти малої приватизації реалізовуватимуться на електронних платформах. Запроваджено два способи продажу - аукціон і викуп об'єктів приватизації у тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже знаходилося в оренді. А одним із заходів щодо захисту інвестора буде механізм оскарження - для нього буде дано 3 роки (якщо за цей час порушення не буде виявлено, надалі переглядати результати конкурсу закон забороняє).