Однією з форм державної допомоги бізнесу є підтримка в професійній підготовці працівників (це передбачено Законом «Про державну допомогу суб'єктам господарювання»). Умовою надання такої допомоги є допустимість, а 11 січня Кабмін затвердив Критерії її оцінки.
До них належать:
- недопущення істотної нерівності умов діяльності господарюючих суб'єктів, які конкурують між собою;
- збільшення кількості працівників, які проходять професійну підготовку.
Претендувати на таку допомогу можуть господарюючі суб'єкти будь-якої сфери бізнесу.
При цьому під професійною підготовкою працівників розуміється профнавчання в розумінні Закону «Про професійний розвиток працівників». Сама ж допомога може бути надана в будь-якій формі.
Важливо врахувати, що максимальний розмір такої держдопомоги - не більше 50 % витрат.
Це значення збільшується, але не більше ніж до 70 %, у разі:
- професійної підготовки працівників, що є особами з інвалідністю, незабезпеченими, внутрішньо переміщеними, учасниками бойових дій;
- допомоги суб'єктам середнього та малого підприємництва.
На подібну допомогу не можуть претендувати господарюючі суб'єкти - банкрути або такі, що мають передбачені Критеріями ознаки фінансової неспроможності. Крім того, держдопомога не поширюється на обов'язкову підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, що проводяться згідно з вимогами законодавства.
Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на професійну підготовку працівників затверджено постановою Кабміну від 11 січня 2018 року № 11.