Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відкрито дорогу до набрання чинності законами про Держбюджет-2018 і про внесення правок до Податкового кодексу

20 грудня 2017, 12:00
134
0
Реклама

Ми вже писали про те, що 8 грудня було зареєстровано проекти постанов про скасування рішень Верховної Ради про прийняття в цілому проектів законів про Держбюджет і правки в ПК. Поки ці постанови не було б розглянуто в залі (чи автор не відкликав би їх), спікер парламенту не мав права підписувати прийняті закони і направляти їх Президентові.

Парламентська машина працює дуже повільно. 19 грудня обидва проекти постанов були розглянуті профільним комітетом - з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради. У своїх розлогих висновках комітет детально описав, як відбувалася процедура розгляду законопроектів і як вона співвідноситься з регламентом, але не зробив висновок, було порушення процедури чи ні. При цьому комітет визнав, що автор проектів постанов не порушив вимог регламенту для подібних випадків. Тому долю постанов запропоновано розглянути на пленарному засіданні, що і було зроблено 20 грудня. Депутати переважною більшістю голосів відхилили обидва проекти (вірніше, приблизно по 200 депутатів просто не брали участь у голосуванні).

Водночас за останні дні сформувався практично консенсус з приводу запропонованої правки в ПК, відповідно до якої скасовується повернення ПДВ під час експорту олійних культур, - вона визнана помилковою. Подібна доля, схоже, чекає і на правку про обмеження числа безмитних посилок - позиції її противників зміцнюються. Отже, не виключено, що Президент накладе вето на податковий закон або підпише його з вимогою оперативно внести законопроекти про скасування або відстрочення цих нововведень.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини