Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін запропонував удосконалити регулювання оборонпрому новим законом

15 грудня 2017, 15:42
172
0
Реклама

Законопроект № 7389 визначає основні засади створення, виробництва та забезпечення інших стадій життєвого циклу озброєння, військової та спецтехніки і спрямований на врегулювання відповідних адміністративно-правових і господарських відносин. Життєвий цикл озброєння, військової та спецтехніки документом визначено як сукупність взаємозв'язаних стадій створення, виробництва, експлуатації, зберігання, модернізації, ремонту, демілітаризації, утилізації або знищення таких виробів.

Документ, серед іншого, містить положення про основні засади галузевого держрегулювання, нагляду та контролю, окреслює перелік суб'єктів діяльності цієї сфери. Він передбачає широкі можливості для приватного бізнесу: суб'єктом виробництва на будь-якій стадії життєвого циклу озброєння може бути господарюючий суб'єкт - юрособа незалежно від форми власності. Приватний суб'єкт навіть зможе виступити ініціатором розробки озброєння або спецтехніки (але, передбачається, що порядок реалізації такої ініціативи буде затверджено урядом).

Крім того, якщо законопроект підтримає законодавець, інвестиційний аспект оборонно-промислового комплексу також отримає нове регулювання. Документ передбачає, що інвесторами й учасниками інвестиційної діяльності можуть бути юрособи-резиденти і нерезиденти, а також держави. Крім того, іноземні інвестиції можна буде реалізувати шляхом пайової участі в нових підприємствах або придбання часток існуючих виробників. Проте іноземні інвестиції у формі господарської (підприємницької) діяльності на основі угод про розподіл продукції не можуть здійснюватися щодо підприємств, діяльність яких пов'язана з виробництвом озброєння, військової та спеціальної техніки.

У Кабміні розраховують, що новий нормативно-правовий акт доповнить чинні зараз закони «Про державне оборонне замовлення», «Про основи національної безпеки України», «Про оборону України», «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» й інші регуляторні документи, пов'язані з ВПК.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини