Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк послабив низку валютних обмежень

14 грудня 2017, 12:47
175
0
Реклама

Постановою від 12.12.2017 № 127 НБУ спростив порядок ввезення резидентами в Україну іноземної валюти готівкою і змінив порядок її вивезення.

На сьогодні фізичні особи - резиденти можуть ввозити готівку на суму понад 10 тис. євро в еквіваленті за умови письмового декларування в повному обсязі, а також за наявності документів про зняття коштів із рахунків у фінустановах і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції (якщо така мала місце). Віднині резиденти зможуть ввозити таку суму без підтвердних документів, тільки за умови її письмового декларування.

Водночас регулятор уточнив, що вивезення за межі України фізичними особами - резидентами готівки в сумі понад 10 тис. євро в еквіваленті здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття таких коштів зі своїх рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі її здійснення) на суму, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро.

Постановою від 12.12.2017 № 128 НБУ розширив перелік випадків, коли бізнес може достроково погашати кредити та позики в іноземній валюті, отримані резидентами від нерезидентів. Віднині достроково можна погасити кредит або позику, у реалізації яких повністю або частково бере участь іноземна держава через уповноважених ним осіб (шляхом кредитування, страхування, гарантування).

Крім того, скасовано обмеження на максимальну суму переказів іноземної валюти для операцій уповноважених банків, які вони здійснюють на підставі індивідуальних ліцензій НБУ. Досі максимальний ліміт за такими операціями становив 50 тис. дол. (у еквіваленті) протягом одного календарного місяця. Тепер банки можуть проводити такі перекази на суму, визначену в індивідуальній ліцензії.

Вказані зміни діють з 14 грудня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини