Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховна Рада розгляне ініціативу про заснування енергетичного омбудсмена

11 грудня 2017, 14:49
156
0
Реклама

Комітет з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки запропонував Верховній Раді прийняти за основу проект закону про енергетичного омбудсмена.

Законопроект передбачає, що енергетичний омбудсмен - це посадова особа, яка здійснює захист прав споживачів у сферах енергетики та комунальних послуг. Споживачами у цьому випадку визначено фізосіб, суб'єктів мікропідприємництва, які купують товари, енергетичні та комунальні послуги для власного споживання. Призначати на посаду енергетичного омбудсмена повинен буде Парламент.

У сфері відповідальності енергетичного омбудсмена: нагляд з питань якості, належної кількості й економічної обґрунтованості цін. До його функцій віднесено, серед іншого, вирішення спорів, вплив на споживчу політику та консультування споживачів, а також галузевий моніторинг.

Автори законопроекту запропонували наділити енергетичного омбудсмена низкою прав. Серед них:

1) присутність на засіданнях органів влади, отримання інформації від них;

2) направлення регулятору пропозицій і коментарів щодо актів, спрямованих на регулювання відносин між споживачами та постачальниками послуг;

3) отримання пояснень за обставинами, що перевіряються в скарзі;

4) залучення експертів для допомоги в процесі розгляду заяв споживача;

5) ініціація початку розгляду спору, звернення до суду тощо.

Законопроект № 7059 «Про енергетичного омбудсмена» було зареєстровано 04.09.2017. 17 жовтня Головне науково-експертне управління Верховної Ради, у цілому підтримавши ініціативу, не схвалило представлений варіант законопроекту.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини