Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Система зупинення реєстрації податкових накладних продовжує вдосконалюватися

1 грудня 2017, 11:44
178
0
Реклама

Експертна група при Мінфіні, до якої входять і представники бізнес-асоціацій, провела аналіз наявних випадків зупинення реєстрації та виділила основні на сьогодні проблеми. Для їх усунення розроблено законопроект і проект наказу Мінфіну, які передбачають, що:

- для зменшення випадків припинення реєстрації накладних підприємств реального сектору буде знижено «відсікаючий» критерій - податкове навантаження на рівні 2 - 3 % (зараз 5 %);

- керівники ГУ ДФС матимуть право протягом 24 годин після зупинення реєстрації самостійно відновити її на підставі критеріїв «реальності операції», заснованих на інформації, яка вже є у базах ДФС. Це дасть можливість керівникам територіальних органів відновлювати реєстрацію помилково зупинених накладних від платників реального сектору. Водночас уважається, що ця ініціатива має обмежені корупційні ризики, оскільки право на розблокування протягом 24 годин без подання додаткових документів не створює інструментів тиску на бізнес;

- ДФС отримає право на запит додаткових документів, з обов'язковим зазначенням, якого саме документа не вистачило Комісії для прийняття рішення за заявою про відновлення реєстрації. Платники, яким було відмовлено в реєстрації в перші місяці роботи системи і які зараз перебувають у процесі адміністративного або судового оскарження, зможуть повторно звернутися із заявою про розгляд Комісією ДФС раніше наданих документів.

Також ДФС буде надано право вносити зміни до критеріїв ризиків (з обов'язковим узгодженням з Мінфіном). Це прискорить процес впровадження змін у роботу системи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини