Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк здійснив черговий крок валютної лібералізації

15 листопада 2017, 11:31
236
0
Реклама

Нацбанк повідомив про схвалення чергових змін у грошово-кредитній політиці, спрямованих на розширення можливостей із репатріації дивідендів.

По-перше, відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди, нараховані не лише за 2014 - 2016 рр., як було досі, а й за період до 2013 року включно. Щомісячний ліміт на такі операції становитиме не більше 2 млн дол. США на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора). Разом з тим репатріація дивідендів, нарахованих за 2014 - 2016 роки, відбуватиметься, як і раніше, у межах щомісячного ліміту на рівні 5 млн дол. США на одну юридичну особу.

По-друге, резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором / договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України).

Такі заходи регулятор запровадив з метою поліпшення інвестиційного клімату та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку. При цьому, за оцінками Нацбанку, зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту. Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини