Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив Стратегію управління відходами

8 листопада 2017, 14:26
193
0
Реклама

Кабмін схвалив Національну стратегію управління відходами, що передбачає європейські принципи поводження з усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, аграрними та іншими.


Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, нова Стратегія передбачає впровадження принципів циклічної економіки і розширеної відповідальності виробника. Це має простимулювати бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також впровадженню п'ятиступінчастої ієрархії поводження з відходами, яка працює в ЄС. Глобальна мета цієї політики - запобігання утворенню відходів і лише в окремих випадках - їх захоронення.


Стратегією, серед іншого, передбачено зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів і загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50 регіональних полігонів, що відповідають вимогам європейських директив.


За словами О. Семерака, затверджена Стратегія є першим несегментарним документом на період до 2030 року. У зв'язку з цим однією з цілей Стратегії є єдиний вектор правового регулювання поводження з відходами в країні. Це викликано не тільки необхідністю адаптації законодавства до європейських стандартів, а й особливостями національного регулювання сфери, яке потребує удосконалення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини