Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Захоплення земель водного фонду сталося під виглядом виділення ділянок

23 жовтня 2017, 13:48
261
0
Реклама

Прокуратура повідомила про успішний захист інтересів держави шляхом повернення незаконно виділених земель. Йдеться про епізод в одному із сіл Київської області, де 13 років тому сільська рада виділила 76 громадянам по 0,12 га землі для ведення садівництва. При цьому частина з цих ділянок захоплювала землі водного фонду.


У цьому випадку правоохоронці звернули увагу не тільки на факт порушення порядку відведення земельних ділянок, а й на ту обставину, що всі до єдиного новоявлені землевласники менше ніж через місяць в один день продали свої ділянки одному громадянину.


Надалі прокурори звернулися до суду з позовом про визнання незаконними рішень сільської ради та витребування земельних ділянок із незаконного володіння фізичної особи. Справа пройшла довгий шлях від місцевого суду до касаційної інстанції.


Наведений приклад підтверджує тезу про те, що угоди з нерухомістю вимагають пильної уваги. Причому це стосується не тільки тих, хто реалізує або купує нерухомість, а й власників, які не мають наміру позбутися свого майна. Адже правоохоронці продовжують виявляти діючі шахрайські та рейдерські схеми, де громадяни, бізнес і навіть держава без своєї волі на те позбавляються майна.


У зв'язку з цим не втрачають актуальності питання антирейдерської профілактики. Базою захисту нерухомого майна повинен бути його постійний юридичний і фізичний контроль. Правовий статус свого майна можна відстежувати шляхом звернення до реєстру нерухомості, причому найзручніше контролювати зміни в реєстрі нерухомості в електронному режимі.

Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-Маяк, запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». За допомогою нього про зміни в реєстрі можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також через повідомлення в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини