Відсутність єдиного бачення правового статусу криптовалют в Уряді та Парламенті не заважає використанню блокчейн-технологій у низці процедур за участю держави. Технологія вже застосовується в оновленій системі торгів конфіскатом «СЕТАМ», а нещодавно Мінагрополітики презентувало оновлений Державний земельний кадастр, який віднині працюватиме на блокчейні. Технологія забезпечить можливість реалізації пілотного проекту з електронних земельних торгів територіальними органами Держгеокадастру, які виконують повноваження щодо розпорядження сільськогосподарськими землями держвласності.
Як видно, сфера застосування блокчейну розширюється і його правове врегулювання відбувається «навздогін». Так, наказом від 06.10.2017 року № 313 Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості створив технічний комітет стандартизації «Блокчейн і технології розподілених реєстрів». Було визначено сферу діяльності та об'єкти стандартизації, закріплені за технічним комітетом із присвоєним номером 188. До складу членів комітету увійшли представники низки профільних установ.
Стандартизація - очікуваний крок, адже в Уряді анонсували подальший розвиток застосування технології в державному секторі: зокрема, до кінця поточного року блокчейн також почне використовуватися Реєстром майнових прав.