Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила обов'язкового продажу валютної виручки можуть переглянути

18 жовтня 2017, 11:40
180
0
Реклама

Нацбанк уповноважений встановлювати тимчасові вимоги щодо продажу валютних надходжень на строк не більш ніж напівроку. Таким правом він користується регулярно, оновлюючи вимогу з продажу валюти щопівроку, тому це валютне обмеження фактично діє безперервно вже більше 4 років.

У Парламенті заговорили про те, що така валютна політика сприяє розмиванню бази оподаткування та переміщенню доходів до офшорних або низькоподаткових юрисдикцій, що в свою чергу скорочує бюджетні надходження. Окрім того, на думку низки народних депутатів, обов'язковий продаж валюти в комплексі з обмеженням строків розрахунків за експортно-імпортними операціями є однією з причин скорочення товарного експорту. Головною ж причиною негативних наслідків такої регуляторної практики називають відсутність комплексного аналізу та обґрунтування ефективності вживаних заходів для національної економіки.

У зв'язку з цим група народних депутатів зареєструвала законопроект, спрямований на обмеження терміну застосування Нацбанком вимог щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та максимального строку розрахунків за експортно-імпортними операціями. Розробники законопроекту запропонували надати право правлінню НБУ за наявності істотних ризиків, що загрожують фінансовій системі держави, запроваджувати обов'язковий продаж частини надходжень в іноземній валюті або встановлювати максимальний строк розрахунків за експортно-імпортними операціями на термін, що не перевищує 12 місяців упродовж п'яти років. Причому такі рішення набиратимуть чинності тільки після затвердження радою Нацбанку. Сам же факт наявності істотних ризиків має підтверджуватися відповідним рішенням Ради з фінансової стабільності.

Законопроект № 7155 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті з метою збільшення вітчизняного експорту» зареєстрований 03.10.2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини