Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес вимагає податок на виведений капітал

27 вересня 2017, 09:01
277
0
Реклама

На круглому столі, який 26 вересня провели інформаційне агентство «ЛІГАБізнесІнформ» і ЛІГА:ЗАКОН, представники бізнес-асоціацій та експертної спільноти говорили про необхідність прийняття закону про податок на виведений капітал.

Найближчими днями Кабмін обіцяє розглянути і передати до Верховної Ради відповідний законопроект, на прийнятті якого бізнес-спільнота наполягає вже два роки. Проте цей проект відповідно до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні» мав бути переданий парламентаріям ще до 01.07.2017. Днями глава уряду сказав про перспективу запровадження цього податку тільки з 2019 року. У відповідь близько п'яти десятків бізнес-асоціацій виступили із заявами про незгоду з позицією Кабміну. Аналогічні заяви зробили також представники громадянської експертної спільноти: «Реанімаційний Пакет Реформ», «Нова країна» тощо.

На круглому столі було зауважено, що:

- прийняття законопроекту приведе до можливості «репатріації» коштів, які наразі знаходяться за кордоном, а також дасть змогу поліпшити інвестиційну привабливість України;

- податок на виведений капітал створить можливості для активізації ділової активності;

- у середньостроковій перспективі цей податок дасть можливість підприємствам вкладати кошти в розвиток власного виробництва;

- податок сприятиме прозорості бізнесу, покаже реальну вартість компаній.

Важливим аргументом є і простота та прозорість адміністрування такого податку.

Мінусом цього податку є те, що в перший рік буде неминучим деякий спад надходжень до держбюджету. Нагадаємо, що 2019 рік в Україні - рік виборів. Піти в таких умовах на стримування бюджетних витрат (для збереження допустимого розміру дефіциту бюджету) нинішня влада навряд чи наважиться. Тому або податок потрібно запроваджувати у 2018 році, або його перспектива стане зовсім туманною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини