Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутатська підтримка вітчизняного промвиробництва: нова порція слів

22 вересня 2017, 11:54
222
0
Реклама

21 вересня Комітет ВР з питань промислової політики та підприємництва провів круглий стіл, присвячений розвитку суднобудування. Під час круглого столу голова Комітету Віктор Галасюк повідомив, що зусиллями парламентського промислового лобі вдалося впровадити низку ініціатив на користь української промисловості.

Зокрема, найближчими місяцями повинно запрацювати експортно-кредитне агентство. «Це дешеві кредити, необхідне фінансування для виробників, а, отже, можливість вигравати тендери за кордоном», - прокоментував парламентар. Фінансування подібного агентства дійсно передбачено проектом Держбюджету-2018, але, зрозуміло, навіть якщо все піде за планом, то агентство запрацює не найближчими місяцями, а набагато пізніше.

Також голова Комітету повідомив, що на наступному сесійному тижні до парламенту буде внесено законопроект, що передбачає нову формулу держзакупівель «Купуй українське - плати українцям». Документ повинен дати переваги виробникам із високим рівнем локалізації виробництва. «Нова модель держзакупівель повністю відповідатиме умовам угоди із СОТ і посилить українську промисловість», - упевнений народний депутат.

Днями також буде зареєстровано законопроект про митну лібералізацію в інтересах українських виробників - експортерів, що передбачає скасування обов'язкового продажу ними валютної виручки.

Голова Комітету нагадав і про законопроект № 6475 від 19.05.2017 р. «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо збереження та розвитку вітчизняної суднобудівельної промисловості)». А ми додамо, що цей документ доки лежить у парламенті без руху.

Говорилося також і про те, що в першому читанні вже прийнято законопроекти про індустріальні парки, які повинні дати стимули для нових виробництв: податкові канікули з податку на прибуток, розстрочення на 5 років сплати імпортного ПДВ на виробниче обладнання, скасування ввізного мита на імпорт обладнання для всіх галузей промисловості тощо.

Нагадаємо, що тут йдеться про законопроекти № 2554а-д і № 2555а-д від 25.04.2016, прийняті в першому читанні ще в жовтні 2016 року. Аналізуючи їх, незалежні експерти зауважували: те, що пропонується, насправді є не класичним індустріальним парком, а поверненням того, що вже було - вільних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Їх робота свого часу принесла країні більше шкоди, ніж користі. І справа не лише в можливості несплати податків і мит до бюджету, що скорочує державні доходи, а й у створенні нерівних правил ігри, від яких страждає вся економіка.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини