Останнім часом все більше держкоштів виділяється на підтримку виробників сільгосппродукції у вигляді компенсації їм частини вартості агротехніки, придбаної у вітчизняних виробників. Це вигідно і самим машинобудівникам, оскільки підвищує їх продажі. Але щоб стати «вітчизняним», виробник повинен мати локалізацію виробництва не нижче певного рівня.
Порядок визначення ступеня такої локалізації затверджено постановою КМУ від 27.05.2013 № 369. Уряд вирішив внести до нього зміни, щоб усунути гіпотетичні можливості для «накрутки» відсотка.
Постанова КМУ від 13.09.2017 № 693 внесла до Порядку кілька змін, головні з яких полягають у такому. Раніше при розрахунку ступеня локалізації треба було враховувати вартість імпортних компонентів у складі придбаного у резидента України товару тільки в тому випадку, якщо його вартість становить 5 % і більше в собівартості техніки. Тепер же згадку про 5 % прибрали, але дописали, що вартість компонентів слід брати без ПДВ. Такий самий принцип обліку поширили і на імпортні компоненти, що отримуються у резидента.
У результаті ступінь локалізації, розрахований за новою методикою, може виявитися нижче, ніж був до цього.