Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк зможе накопичувати інформацію про всіх позичальників

31 серпня 2017, 09:49
174
0
Реклама

Кабінет міністрів 30 серпня схвалив законопроект, який надає Національному банку повноваження на створення та ведення кредитного реєстру.

У разі прийняття Закону Парламентом НБУ зможе отримувати від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб визначену Законом інформацію про юридичних і фізичних осіб - сторони кредитних операцій (без їхнього дозволу); використовувати таку інформацію з метою банківського регулювання та нагляду; надавати банкам і бюро кредитних історій визначену законопроектом інформацію з реєстру.

Окрім цього, Нацбанк зможе встановлювати певні рівні заборгованості позичальника перед банком, при перевищенні яких банк повинен буде подати до кредитного реєстру інформацію про проведення кредитної операції з таким клієнтом.

Законопроект також регулює правові підстави для розкриття центробанком інформації з реєстру, яка надаватиметься банкам і бюро кредитних історій і містить банківську таємницю. Боржник матиме право доступу до інформації про себе й право вимагати внесення змін до такої інформації в разі незгоди з її змістом.

Нині в Україні працюють декілька бюро кредитних історій, банки намагаються співпрацювати з кожним, але отримання повної картини про позичальника це не гарантує. Неповна інформація про кредитне минуле позичальника змушує банки перестраховуватися, підвищуючи ставки, посилюючи вимоги до застав та ін.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини