Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Повний перехід на цифрове телевізійне мовлення знову відкладено

11 серпня 2017, 11:54
212
0
Реклама

Уряд уніс зміну до розділу I Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою КМУ від 09.06.2006 № 815, замінивши у відповідній графі «Строк припинення використання радіотехнології» цифри і слова «30 червня 2017» на «30 березня 2018». Тим самим на дев'ять місяців продовжено дозвіл використовувати цей частотний діапазон для передачі сигналу аналогового ТБ.

Таке рішення прийнято «з метою недопущення порушення прав громадян на вільний доступ до інформації». Дійсно, якщо відключити аналогове ТБ прямо зараз, то велика кількість українців залишаться взагалі без телебачення. Проте враховуючи нинішній стан процесу впровадження цифрового ТБ, наповненого нерозберихою, скандалами та протидією частини учасників ТБ-ринку, можна припустити, що і в березні наступного року процес не завершиться.

Нагадаємо, що ще в грудні 2006 року Україна підписала меморандум «Женева-2006», який передбачав повний перехід до червня 2015 року від аналогового до цифрового телерадіомовлення. Проте в червні 2015 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про відстрочення переходу на цифрове ТБ. У квітні 2016 року Кабмін прийняв рішення відстрочити повний перехід на цифрове ТБ на один рік через непрозору діяльність оператора цифрової ефірної телевізійної мережі - приватної компанії «Зеонбуд», що займає монопольне становище на ринку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини