Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Може з'явитися фактично новий податок, спрямований на стимулювання енергоефективності в промисловості

4 серпня 2017, 16:52
195
0
Реклама

Держенергоефективності зараз розробляє механізм стимулювання впровадження енергоефективних технологій у виробничій сфері. Суть механізму полягає в тому, щоб із загального екологічного податку вичленувати платежі за викиди вуглекислого газу (з одночасною зміною їх ставки), отримані кошти від цього «вуглецевого податку» акумулювати в спеціальному фонді державного бюджету та використовувати виключно для фінансування заходів щодо енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії на підприємствах.

Чиновники заявляють, що подібні механізми вже давно й успішно працюють у деяких європейських країнах і довели свою ефективність. Але насправді світова практика в цій сфері далеко неоднозначна. Спроби впровадження «вуглецевого податку» завжди натрапляють на жорстке протистояння великих підприємств і промислових регіонів (як нещодавно відбувалося в Канаді), а на глобальному рівні подібним екологічним обмеженням (у виді Кіотського протоколу, Паризьких угод) жорстко протистоять країни (наприклад, Китай), що швидко розвиваються, які бачать в подібних заходах загрозу для себе. До подібних еко-скептиков при президентові Трампі приєдналися і США.

У Держенергоефективності говорять про своє розуміння того, що подібний механізм буде працездатним тільки у тому випадку, якщо він буде вироблений під час діалогу та співпраці держави і промислових підприємств. І оскільки рухатися у напрямі підвищення енергоефективності необхідно, то чиновники і запрошують бізнес до такого діалогу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини