Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Встановлено порядок дій платників для незастосування штрафних санкцій за кібератаки

27 липня 2017, 10:33
175
0
Реклама

У зв'язку з тим, що 26 липня набрав чинності Закон «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платників податків», ДФСУ опублікувала своє роз'яснення.

До 31 грудня 2017 року у разі втрати або пошкодження інформації внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платника податків і за наявності документів, що підтверджують зазначені події, платник податків протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом зобов'язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом для подання податкової звітності.

Документами, що підтверджують несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерних мереж, зокрема, можуть бути копії заяви до правоохоронних органів або повідомлення про кримінальне правопорушення та документа, що підтверджує її прийняття та реєстрацію тощо. Згідно з п. 1 частини 2 ст. 60 Кримінального процесуального кодексу заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує його прийняття та реєстрацію.

Відповідно до абзацу першого пункту 6.10 наказу Міністерства фінансів від 24 травня 1995 р. № 88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітності керівник підприємства письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх пропажі або знищення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини