Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робота зі створення нового оператора газотранспортної системи прискорюється

25 липня 2017, 09:01
203
0
Реклама

Одним з основних завдань з реформування ринку природного газу в Україні є реформа НАК «Нафтогаз України», її поділ відповідно до вимог Європейського енергетичного законодавства.

Вважається, що поділ «Нафтогазу» повинен сприяти підвищенню прозорості роботи об'єктів газової інфраструктури, посиленню конкуренції за споживача, а також спрощенню доступу до інфраструктури всіх постачальників і споживачів газу.

01.07.2016 р. Кабмін прийняв базову постанову № 496 «Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу», якою затверджено план реструктуризації «Нафтогазу» та обрано модель виділення з компанії діяльності з транспортування газу відповідно до Закону «Про ринок природного газу».

Постановою КМУ від 09.11.2016 № 801 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Магістральні газопроводи України» утворено ВАТ «МГУ», 100 % якого належить державі, а управління корпоративними правами здійснює Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

28 квітня 2017 року було затверджено порядок передачі МГУ майна, що використовується «Укртрансгазом» для транспортування газу. Його буде передано протягом 30 днів з моменту набрання чинності остаточним рішенням Стокгольмського арбітражу в спорі між «Нафтогазом» і російським «Газпромом» за угодами на період 2009 - 2019 рр. Після передачі майна «Укртрансгаз» буде ліквідовано.

Розпочато процедуру відбору членів (чотири - незалежних і три - представники держави) наглядової ради нового ПАТ. До складу комісії з конкурсного відбору з правом дорадчого голосу включено представників дипломатичних установ та Єврокомісії, Секретаріату Енергетичного співтовариства, ЄБРР і Світового Банку. Результати конкурсного відбору планується оголосити в четвертому кварталі поточного року.

З держбюджету-2017 для МГУ буде виділено 20 млн грн, що створює основу для просування розпочатої реформи та своєчасного впровадження структури корпоративного управління нового оператора ГТС.

21.07.2017 р. уряд зареєстрував у парламенті законопроект № 6778 «Про внесення змін до Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (щодо АТ «Магістральні газопроводи України»)».

В уряді вважають, що якщо рішення Стокгольмського арбітражу буде прийнято в листопаді поточного року, то новий оператор ГТС запрацює в першому кварталі 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини