Підвищено вимоги до суми капіталу - ломбард повинен мати власний капітал у розмірі не менше 500 тис. грн (замість 200 тис. грн), а у разі наявності у ломбарду відокремлених підрозділів - не менше 1 млн грн.
При здійсненні діяльності з надання фінансових кредитів ломбарду забороняється залучати кошти фізосіб, за винятком коштів, отриманих на поворотній основі від фізосіб - учасників ломбарду.
Заборонено розміщення приміщення ломбарду в малих архітектурних формах, тимчасових або некапітальних спорудах.
Також заборонено використовувати найменування, тотожні існуючим найменуванням ломбардів, як повні, так і скорочені, та зареєстровані торгові марки інших ломбардів за відсутності на це законних підстав, а також похідні від найменувань, торгових марок, якщо таке використання вводить в оману споживачів фінансових послуг й інших осіб.
Крім того, дані облікової та реєстраційної систем ломбарду на будь-яку дату повинні відповідати даним бухгалтерського обліку.
Ломбард зобов'язаний формувати резервний фонд відповідно до статті 14 Закону «Про господарські товариства» і резерв відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням Податкового кодексу.
Зміни до Положення про порядок надання фінансових послуг ломбардами внесені розпорядженням Нацкомфінпослуг від 15 грудня 2016 року № 3120.