Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

У валютообмінниках

15.12.2016, 11:39
100
0

з'являться РРО
з'являться РРО

Фінансові установи, їхні відокремлені підрозділи та пункти обміну валюти, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, починаючи з 16 грудня 2016 року мають використовувати у своїй діяльності спеціальні моделі РРО. Виключення становлять каси банків. Про це повідомляють столичні податківці.

Чому саме 16 грудня?

Відповідно до п. 7 постанови НБУ від 12.12.2002 № 502 зазначені суб'єкти господарювання мають право розпочинати роботу після реєстрації РРО в органі доходів і зборів. Ця норма набирає чинності через 6 місяців із дня затвердження ДФС Державного реєстру РРО, до якого внесено модель РРО, що застосовується для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу готівкової іноземної валюти. Зазначений Реєстр РРО було затверджено 16 червня 2016 року.

А може, все ж таки 17 грудня?

Цікаво, що НБУ на своєму сайті повідомляє, що фінансові установи мають застосовувати РРО при здійсненні валютнообмінних операцій з 17 грудня 2016 року. Дана вимога поширюється як на ті фінансові установи та пункти обміну валют, що нині вже здійснюють валютнообмінні операції, так і на ті, які планують розпочати свою роботу.

Так 16 чи 17?

Звертаємо увагу, що перевірки з питань застосування РРО здійснюються саме фіскальною службою, на думку якої зазначена норма діє з 16 грудня. Зокрема, у разі недотримання порядку проведення операцій із купівлі-продажу іноземної валюти до суб'єктів господарювання, які здійснюють такі операції за рішенням відповідних контролюючих органів, застосовуються фінансові санкції, передбачені ст. 18 Закону про РРО.


Увійдіть, щоб залишити коментар