Не більше 20% банків почали підготовку до переходу на МСФЗ 9. Проте з 1 січня 2018 року всі банки України повинні перейти на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ 9). Про це заявив заступник Голови Національного банку Роман Борисенко.
За словами замголови Нацбанку, більше 85% банків досі не мають затвердженого плану дій з імплементації МСФЗ 9; 20% банків переглянули класифікацію фінансових активів за бізнес-моделлю відповідно до МСФЗ 9; 18% банків здійснили розрахунок оціночних резервів під збитки; 13% банків проаналізували вплив МСФЗ 9 на величину оціночних резервів і волатильність доходів.
Процес переходу на МСФЗ 9 тривалий і включає декілька етапів (класифікація, знецінення, облік хеджування). Необхідно переглянути класифікацію фінансових активів згідно з вимогами МСФЗ 9 за певними бізнес-моделями, оцінити вплив нового стандарту на розмір оціночних резервів, волатильність доходів тощо.
У МСФЗ 9 застосовується нова модель обліку хеджування (що відрізняється від МСФЗ 39), що тісніше зв'язує облік хеджування з діяльністю з управління ризиками.
Стандарт потрібний, щоб оцінити очікувані кредитні збитки за весь строк дії того чи іншого фінансового інструменту.