Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Низка українських банків може не встигнути

29 листопада 2016, 18:15
194
0
Реклама

Не більше 20% банків почали підготовку до переходу на МСФЗ 9. Проте з 1 січня 2018 року всі банки України повинні перейти на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ 9). Про це заявив заступник Голови Національного банку Роман Борисенко.

За словами замголови Нацбанку, більше 85% банків досі не мають затвердженого плану дій з імплементації МСФЗ 9; 20% банків переглянули класифікацію фінансових активів за бізнес-моделлю відповідно до МСФЗ 9; 18% банків здійснили розрахунок оціночних резервів під збитки; 13% банків проаналізували вплив МСФЗ 9 на величину оціночних резервів і волатильність доходів.

Процес переходу на МСФЗ 9 тривалий і включає декілька етапів (класифікація, знецінення, облік хеджування). Необхідно переглянути класифікацію фінансових активів згідно з вимогами МСФЗ 9 за певними бізнес-моделями, оцінити вплив нового стандарту на розмір оціночних резервів, волатильність доходів тощо.

У МСФЗ 9 застосовується нова модель обліку хеджування (що відрізняється від МСФЗ 39), що тісніше зв'язує облік хеджування з діяльністю з управління ризиками.

Стандарт потрібний, щоб оцінити очікувані кредитні збитки за весь строк дії того чи іншого фінансового інструменту.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини