Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Земельний банк

22 вересня 2016, 09:04
234
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Запровадження будь-яких інструментів поводження із землею сільгосппризначення можливе після розробки відповідного цивілізованого земельного законодавства та створення структури, відповідальної за збереження кількості родючих ґрунтів та їхньої якості. Про це заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи заяву Володимира Гройсмана про те, що Україні потрібно запровадити механізми, коли договір оренди на землю може стати заставою.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Голова Аграрної партії України переконаний, що необхідно створити спеціалізовану структуру, відповідальну за обіг земель.

«У більшості країн світу є державний земельний банк або агенція, або комісія. Саме ця структура приймає рішення, що робити із землею. До її ж функцій входить захист землі, тобто вона слідкує, щоб не зменшувалася площа та якість родючих ґрунтів. В Європі годі уявити, щоб після орендаря на землі нічого не росло, бо вона буде виснажена. У нас такі випадки можливі, бо немає належного захисту землі», - сказав Віталій Скоцик.

На думку політика, необхідно завершити аграрну реформу, а вже потім говорити про різні конкретні інструменти.

ПРОТЕ:

В Україні в 2012 році було створено Державний земельний банк (який повинен був діяти як фінансова установа, яка сприяла б розвитку сільського господарства та ринку земель), але фактично він так і не почав свою діяльність та був ліквідований у 2014 році.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини