Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Заберуть ліцензії на імпорт алкоголю

9.09.2016, 09:04
103
0

Ліцензії скасують, але мінімальні ціни піднімуть
Ліцензії скасують, але мінімальні ціни піднімуть

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4958, який скасовує ліцензування експорту та імпорту алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Пропонується скасувати ліцензування експорту, імпорту спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Також хочуть скасувати фінансові санкції за ненадання суб'єктом звітів у цій сфері як таких, що надміру обмежують торгівлю.

Водночас Кабмін пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на вино, коньяк і горілку. Експерти переконані, що підвищення мінімальних оптово-роздрібних цін на вина та коньяки призведе до збільшення нелегального виробництва і збуту цієї продукції, допуску на ринок дешевих фальсифікованих сурогатів. Такий крок сприятиме подальшому падінню обсягів продажів високоякісних коньяків та вин і, як наслідок, знищенню виноградно-виноробної галузі та скороченню робочих місць.

Крім того, експерти зазначають, що постанова про мінімальні оптово-роздрібні ціни на алкогольні напої є неефективною та недієвою, оскільки, як показує практика, механізм її дії не забезпечує реалізації головної мети - боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольної продукції.

ПРОТЕ:

Таким чином, здійснювати імпорт та експорт зможуть суб'єкти, що мають ліцензії на виробництво, оптову або роздрібну торгівлю зазначеними товарами.


Увійдіть, щоб залишити коментар