Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці проконтролює

4 серпня 2016, 09:04
236
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадує: правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони та гігієни праці.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Періодичність проведення атестації робочих місць визначається в колективному договорі установи, але атестація повинна проводитися не рідше ніж раз на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації чи установи.

Мінсоцполітики розробило проект Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення.

Для оцінки правильності застосування роботодавцями списків інспектор праці перевірятиме:

- відповідність внесених записів про найменування професій і посад у документах кадрового обліку та трудових книжках працівників Класифікатору професій та спискам (чинним на момент проведення атестації);

- наявність у переліку робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад усіх категорій працівників, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах;

- відповідність робіт, виконуваних працівниками, яким за результатом атестації підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах, роботам, зазначеним у відповідних розділах довідників кваліфікаційних характеристик професій та посад працівників.

ПРОТЕ:

На даний момент проект перебуває на стадії громадського обговорення. Тому до нього можуть бути внесені суттєві зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини