ПРАВОВА ПОДІЯ:
11 грудня набрав чинності Закон № 772-VIII «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Нацагентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні (у тому числі як захід забезпечення позову - за позовом, поданим в інтересах держави), сума або вартість яких дорівнює чи перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Активи передаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду або згоди власника активів, копії яких надсилаються до Нацагентства не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.
Національне агентство формує та веде Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, який є відкритим і містить дані про активи, суми, опис і вартість майна; відомості про суддів і слідчих, підозрюваного, обвинуваченого; вжиті заходи, отримані від реалізації та управління активами кошти; судові рішення про конфіскацію, спецконфіскацію; рішення іноземних органів про накладення арешту та конфіскацію активів в Україні, інформацію про стан їх виконання; рішення органів України про накладення арешту та конфіскацію активів за кордоном, дані про стан їх виконання; міжнародні угоди про розподіл і повернення активів до України.
Кабміну доручено створити Нацагентство та Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, протягом 3-х місяців. Конкурс на посаду Голови буде проведено до введення Закону в дію.
ПРОТЕ:
Закон вводиться в дію через 6 місяців із дня набрання чинності.