Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТРУДОВИЙ КОДЕКС

19 листопада 2015, 09:06
248
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Проект Трудового кодексу України (№ 1658), який Верховна Рада 5 листопада прийняла в першому читанні за основу, відповідає праву Європейського Союзу, забезпечує захист інтересів працівників і роботодавців в умовах ринкової економіки та не погіршує становища найманих працівників порівняно з роботодавцем. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич під час брифінгу.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Чиновник розповів, що проект містить положення, які розширюють трудові гарантії працівників. У випадку якщо норми актів законодавства допускають неоднозначне трактування прав і обов'язків працівника та роботодавця, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь працівника або роботодавця, - рішення приймається на користь працівника.


Наступна новація - право на репатріацію працівників. Статтею 256 проекту ТК визначено, що працівники користуються правом на репатріацію у випадках:

- закінчення строку трудового договору або трудового договору на конкретний рейс, що закінчився за кордоном;

- захворювання або отримання травм чи з інших причин, підтверджених медичним висновком;

- катастрофи транспортного засобу, на якому працював співробітник;

- коли власник транспортного засобу не може далі виконувати свої зобов'язання роботодавця з причин банкрутства, продажу транспортного засобу, зміни реєстрації або арешту транспортного засобу чи з інших аналогічних причин;

- коли транспортний засіб без згоди працівника направляється до зони військових дій.

У випадку якщо роботодавець не виконуватиме цих вимог, репатріацію працівника має забезпечувати держава.


Крім того, Віктор Іванкевич повідомив, що проект Трудового кодексу містить положення про недопущення дискримінації у сфері праці. У Мінсоцполітики переконані: реалізація цих положень створить законодавчі передумови для захисту від дискримінації. На практиці з'явиться можливість застосовувати санкції та відповідальність за порушення таких норм. Планується також покласти обов'язок доказування дискримінації на роботодавця.


У Міністерстві зазначають, що новий Трудовий кодекс враховує положення Європейської соціальної хартії (переглянутої) щодо тривалості щорічної оплачуваної відпустки, яка має становити не менше чотирьох тижнів (28 календарних днів).

Міститься в проекті й низка норм, які концептуально по-новому визначають механізм правового регулювання трудових відносин між роботодавцем і працівником. Зокрема, передбачено оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору тільки в письмовій формі (на сьогодні КЗпП передбачає договір як у письмовій, так і в усній формі).


Одним із нововведень проекту є визначення професійної, службової кар'єри та засобів її здійснення, що, як вважають у Мінсоцполітики, спонукатиме працівників відповідальніше виконувати свої обов'язки, а роботодавця - створювати умови й забезпечувати рівні права працівникам у їхньому професійному зростанні.

ПРОТЕ:

Варто звернути увагу, що Міністерство виділяє передусім ті положення, які спрямовані на захист прав працівників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини