Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СПЛАТА ПДФО

28 жовтня 2015, 09:04
252
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба в листі № 9664/З/99-99-17-02-01-14 роз'яснила нюанси визначення місця сплати податків і зборів податковим агентом за фізособу.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу податковий агент з ПДФО - це юрособа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юрособи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та / або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій чи негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПК, до бюджету від імені й за рахунок фізособи з доходів, які виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам і нести відповідальність за порушення його норм у порядку, передбаченому ст. 18 і розділом IV ПК.

ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень у різних регіонах України, де працюють наймані працівники такого суб'єкта господарювання.

Порядок сплати ПДФО до бюджету передбачено ст. 168 ПК, згідно з якою ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу. Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПК.

Згідно зі ст. 64 БК ПДФО, який сплачується податковим агентом - юрособою або представництвом нерезидента - юрособи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за його місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, які виплачуються фізособі.

Відповідно до пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПК податок сплачується до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Відповідальність за своєчасне й повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юрособа або її відокремлений підрозділ, який нараховує оподатковуваний дохід (пп. 168.4.7 п. 168.4 ст. 168 ПК).

Отже, відповідальним за сплату до бюджету ПДФО є податковий агент.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що в даному випадку ДФС трактує термін «місцезнаходження» дуже буквально.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини