ПРАВОВА ПОДІЯ:
Казначейство повідомило, що повну інформацію про стан свого електронного рахунка, його реквізити, суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в ЄРПН, тощо платник податків може отримати тільки в Державній фіскальній службі.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
У відомстві зазначили, що казначейська СЕА ПДВ працює повністю в автоматичному режимі і передає інформацію до Державної фіскальної службу про стан рахунків в режимі реального часу (онлайн).
Свідченням цього є те, що платники не укладають з Казначейством договори про розрахунково-касове обслуговування електронних ПДВ-рахунків, не подають засновницькі документи, картки з відбитками печатки і зразками підпису службових осіб тощо.
Усі операції щодо відкриття/закриття рахунків в СЕА ПДВ, перерахування сум податку з них, а також повернення помилково або надміру сплачених коштів тощо здійснюються Казначейством виключно на підставі реєстрів Державної фіскальної служби.
ПРОТЕ:
Таким чином, фактично єдиними особами, які мають постійний доступ до відомостей про стан рахунка платника податків, є співробітники ДФС.