ПРАВОВА ПОДІЯ:
Правління Національного банку України погодило концепцію реформування системи прийняття рішень на рівні комітетів і план її реалізації, згідно з яким до кінця жовтня функціонуватимуть 9 спеціалізованих комітетів.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Комітети за своєю функціональністю діляться на три групи: стратегічний рівень (policy making), тактичний рівень (execution policy) і підтримка (support).
У рамках трансформації регулятора вже були створені та діють такі комітети: Комітет з управління змінами, Комітет з монетарної політики, Комітет з фінансової стабільності, Кредитний комітет, Комітет управління активами та пасивами, Комітет з конкурсних торгів, Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем. Крім того, незабаром планується створення Бюджетного комітету та Комітету з управління операційними ризиками та безперервністю діяльності.
Кожен член Правління має право бути присутнім на засіданнях усіх комітетів, однак є членом тільки 2 - 5.
Право прийняття остаточних рішень у межах своїх повноважень мають два комітети - Комітет з управління активами та пасивами і Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем.
Інші комітети мають право дорадчого рішення, яке набирає чинності після затвердження Правлінням НБУ.
ПРОТЕ:
Планується, що нова система управління почне працювати вже з 1 листопада 2015 року.