ПРАВОВА ПОДІЯ:
Міністерство фінансів затвердило Методичні рекомендації щодо обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного походження та напівдорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що їх містять.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Методичні рекомендації застосовуються юрособами всіх форм власності і ФОП (далі - суб'єкти), що здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, для розробки і затвердження суб'єктами внутрішніх інструкцій щодо обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, виробів з них і матеріалів, що їх містять.
Організація обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння повинна забезпечити контроль за їхнім рухом на всіх стадіях та операціях технологічних, виробничих та інших процесів, пов'язаних з переробкою, обробкою, використанням, застосуванням, витрачанням і реалізацією дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Облік дорогоцінних металів організовується суб'єктами відповідно до затверджених ними схем руху дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Для забезпечення контролю за використанням, цільовим призначенням, витрачанням, зберіганням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на кожній стадії технологічного процесу виготовлення продукції або її реалізації за кожною матеріально відповідальною особою, кожним місцем зберігання організовується оперативний облік. Дані оперативного обліку використовуються у бухгалтерському обліку.
Організацію оперативного обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння забезпечують керівник і головний бухгалтер (бухгалтер) підприємства.
ПРОТЕ:
Варто зазначити, що виконання вимог щодо оперативного обліку в структурних підрозділах повинно забезпечуватися безпосередньо керівниками цих підрозділів.