Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БОРГИ ДЕРЖАВИ

21 вересня 2015, 09:06
113
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Постановою від 16 вересня 2015 р. № 703 Кабінет Міністрів затвердив Порядок реструктуризації заборгованості, що виникла станом на 1 січня 2015 р. за рішеннями судів, виконання яких гарантовано державою, а також за рішеннями Європейського суду з прав людини, прийнятими за результатами розгляду справ проти України, коштами та фінансовими казначейськими векселями.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Новий порядок передбачає таку процедуру: спочатку держава погашає частину заборгованості, а ту, що залишилася, розділяє на 6 рівних частин і видає векселі з різним строком погашення.

Частка заборгованості, що підлягає первинному погашенню, залежить від суми стягнення і становить:

- 10% - якщо сума стягнення становить до 200 тис. грн;

- 7% - якщо сума стягнення становить від 200 тис. грн до 2 млн грн;

- 5% - якщо сума стягнення становить від 2 млн грн до 20 млн грн;

- 3% - якщо сума стягнення становить більше 20 млн грн.

У свою чергу, строк погашення векселів становить 2, 3, 4, 5, 6 і 7 років відповідно. Тобто для тих, які вступили в процедуру в 2015 році, остаточна виплата суми, що стягується, відбудеться в 2022 році.

Взяти участь у такій розтягнутій процедурі стягнення можна шляхом подання заяви до відокремленого підрозділу Ощадбанку за місцем свого проживання (місцезнаходженням) з пред'явленням паспорта і реєстраційного номера облікової картки платника податків. Кошти, що підлягають виплаті, перераховуються на рахунок у цій банківській установі, і вона ж видає векселі.

Виплати за векселями також здійснюватимуться на підставі заяви векселедержателя, яка подається до Ощадбанку не пізніше ніж за 14 робочих днів до дня виплати.

Варто зазначити, що з моменту вступу в процедуру погашення стягнення за рахунок векселів і виплати первинної суми зобов'язання держави з виконання судового рішення, що стало підставою для виплат, вважаються виконаними.

ПРОТЕ:
Претендувати на погашення заборгованості згідно з новим порядком можуть лише ті стягувачі, які будуть включені до реєстрів виплат, які повинні сформувати Мін'юст і Держказначейство.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини