Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СФЕРА МІСТОБУДУВАННЯ

8 вересня 2015, 09:01
141
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Громадяни та підприємці у разі порушень з боку місцевих чиновників сфери містобудування зможуть поскаржитися на їхні дії головним інспекторам будівельного нагляду.

Як йдеться у постанові уряду від 2 вересня «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 і від 14 серпня 2013 р. № 703», інспектори ініціюють перевірку таких посадових осіб і за її результатами приймуть відповідні рішення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Таким чином, з'являється додатковий механізм впливу на місцеву владу, що повинно зменшити корупційні ризики та змусити її працювати ефективніше.

Головні інспектори будівельного нагляду призначаються та звільняються з посади Держархбудінспекцією. Їхнє завдання - нагляд за всіма установами місцевої влади, які працюють у сфері містобудування. Зокрема, це департаменти й управління містобудування та архітектури, а також новостворені інспекції держархбудконтролю при виконкомах місцевих рад.

До функцій головних інспекторів будівельного нагляду відносяться:

- надання приписів про усунення порушень при видачі органами місцевої влади містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва, перевірок об'єктів будівництва, зупинення виконання будівельних робіт та накладення штрафних санкцій;

- ініціація залучення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності;

- внесення подання на звільнення посадової особи до органу, який здійснив призначення;

- скасування і зупинення дії актів уповноважених органів місцевої влади;

- внесення подання на позбавлення посадової особи права виконувати деякі види робіт до органу, яким таке право надавалося.

ПРОТЕ:

Слід пам'ятати, що головні інспектори мають право скасовувати рішення про видачу дозвільних документів на будівництво.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини